O nas

POLSKI KOMITET POMOCY SPOŁECZNEJ powstał 15 października 1958 roku. Jesteśmy organizacją pozarządową. PKPS jest stowarzyszeniem charytatywnym działającym na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, a siedzibą naszych władz naczelnych jest Warszawa.

JESTEŚMY STOWARZYSZENIEM kształtującym postawy społeczne, sprzyjające bezpośredniemu uczestnictwu w działaniach na rzecz osób potrzebujących pomocy.

NASZĄ MISJĄ jest niesienie fachowej pomocy, udzielanie materialnego i organizacyjnego wsparcia oraz przywracanie nadziei i poczucia bezpieczeństwa ludziom znajdującym się w trudnych sytuacjach życiowych, dotkniętych patologią społeczną, w szczególności biednym, bezdomnym, samotnym i opuszczonym.

Zarząd Miejski PKPS w Mielcu swoim zasięgiem obejmuje obszar powiatu mieleckiego. Pełni pomoc społeczną w szerokim zakresie m.in.  prowadzi usługi opiekuńcze w domu podopiecznego na terenie miasta Mielca oraz 6-ściu ościennych gmin.
Nasi podopieczni mogą również skorzystać z pomocy rzeczowej takiej jak: odzież używana, meble pokojowe i kuchenne, sprzęt gospodarstwa domowego itp.